| | Sitemap | EN | MK
Kërko në bazën e të dhënave

Kėrkimi nė bazat tona ėshtė i hapur dhe pa pagesė pėr tė gjithė. Ky shėrbim mundėson qasje deri te tė dhėnat me karakter publik pėr patenta,marka tregtare dhe dizenjo industriale,dmth pėr tė drejtat e pronės industriale ne RM.

Nga vetėm njė fushė ju mund te arini deri te informacioni se kush ėshtė bartės,ose aplikues i markės tregetare,patentės ose dizenjo,perfshirė aty edhe ilustrimin,statusin ligjor dhe tė dhėna pėr ndryshimin e statusit ose pagesa e taksave.Ky mjet ju jep mundėsi ti ruani rezultatet nga kėrkimi dhe ti eksportoni ne pdf, exel ose word dokument pėr analizė tė mėtutjeshme.

SI TE KĖRKONI?

Qė tė kėrkoni nė bazėn e tė dhėnave duhet te klikoni nė ballinė,ose nė faqet tjera qė nė anėn e tyre tė djathtė kanė listėn e linqeve pėr bazėn e tė dhėnave. Nė fushat e caktuara shkruani fjalėt si parametėr pėr kėrkim dhe klikoni butonin search.Nė listėn e rezultateve klikoni butonin view pėr pamje tė detajuar tė lėndės.

LINQE DIREKTE

 

Publikuar më 02.09.2013